Janusz Pawełek

Janusz Pawełek

Janusz, od ponad 20 lat związany z przemysłem motoryzacyjnym, dysponuje szeroką wiedzą i bogatym doświadczeniem w zakresie optymalizacji i zarządzania zakładami produkcyjnymi.

Wieloletni dyrektor produkcji,  dyrektor zakładu, dyrektor operacyjny grupy przedsiębiorstw związanych z sektorem przemysłowym i logistycznym. W niektórych z nich zasiadał również w zarządzie spółki jako Prezes lub vice Prezes.
Pracując w Philips Lighting był odpowiedzialny zarówno za technologię i jakość, jak również za transfery produkcji z Holandii i Niemiec do Polski.
W Hutchinson Poland jako Dyrektor Rozwoju i Produkcji był odpowiedzialny za uruchomienie produkcji w nowopowstającym zakładzie w Żywcu, a następnie jego dynamiczny rozwój dzięki transferom technologii i produkcji z Francji i Niemiec do Polski. Kolejnym jego sukcesem było uruchomienie w Polsce centrum rozwoju dla dywizji na Europę.
W Magna Automotive Poland jako Dyrektor Zakładu przeprowadzał głęboką restrukturyzację przedsiębiorstwa tworząc w rezultacie Zakład benchmarking’owy w skali Europy m.in. w zakresie zastosowania narzędzi Lean Manufacturing.
W CTL Logistic jako Dyrektor Operacyjny Grupy odpowiadał za całość operacji realizowanych na terenie Polski i krajów ościennych, jak również zarządzał reorganizacją struktury przedsiębiorstwa wraz z konsolidacją spółek w ramach Grupy.
W ostatnich latach również jako Dyrektor Operacyjny Grupy reorganizował przedsiębiorstwo automotive z obszaru przetwórstwa tworzyw sztucznych, nadzorując m.in. transfer produkcji wraz z nowoczesnym technologiami produkcji komponentów do paneli radiowo-nawigacyjnych z Niemiec do Polski.

Od lipca 2020 do czerwca 2021 Dyrektor Zakładu oraz Wiceprezes POSTĘP S.A., obecnie Prezes Zarządu odpowiadający za działalność operacyjną zakładu w Gliwicach.