Aktualności

Dołączyliśmy do Grupy Luma

Z ogromnym zadowoleniem dołączyliśmy do grona spółek Grupy Luma Holding. Przed nami czas dynamicznego rozwoju. 

Jakie korzyści płyną z dołączenia firmy Postęp do Grupy Luma?

Korzyści z dołączenia ZM Postęp do Luma Automation jest bardzo wiele i są one obopólne – mówi Wojciech Derda, Prezes Zarządu. Luma Automation została zasilona o kolejną, bardzo dobrze rozpoznawalną na rynku oraz sprawnie prosperującą i rozwijającą się spółkę – dodaje.

ZM Postęp zyskuje. Firma ma teraz wiele możliwości i szans, płynących z przynależności do dużej i stabilnej finansowo Grupy. Możliwości nie tylko inwestycyjne i rozwojowe, ale również Postęp zyskuje tym dostęp do szeregu rozwiązań i międzynarodowego know-how Grupy. Są to m.in kompetencje kontrolingowe, prawne, finansowe oraz możliwości skorzystania z wiedzy i doświadczeń zespołu odpowiedzialnego za pozyskiwanie środków unijnych czy wreszcie pozyskanie dostępu do nowych globalnych klientów będących dzisiaj w portfolio Grupy.

Jak podkreśla Prezes Zarządu – głównym celem inwestycji przez Grupę Luma w ZM Postęp jest rozwój spółki oraz zwiększenie skali działania, jak również wzajemny transfer wiedzy pomiędzy spółką Postęp, a pozostałymi spółkami z Grupy Luma. Wojciech Derda jest przekonany, że Postęp będzie nie tylko jedną z największych, ale i najprężniej rozwijających się spółek w całej Grupie Luma.

O GRUPIE: Luma Holding specjalizuje się w funduszach venture capital i private equity. Luma Holding wspiera rozwój firm budujących wartość biznesową dzięki nauce o danych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Luma inwestuje nie tylko środki finansowe, ale również wiedzę ekspertów, aby pomóc przedsiębiorcom w realizacji ich pomysłów biznesowych w branżach: przemysłowych, dóbr konsumenckich, medycyny oraz nowych technologii. Dzięki rozbudowanej sieci kontaktów na całym świecie, jest godnym partnerem dla firm o globalnych ambicjach.