Aktualności

Szkolenie FMEA w ZM Postęp

Inżynierowie spółek z sektora Automation odbyli szkolenie z zakresu stosowania analizy FMEA. Szkolenie miało miejsce w siedzibie ZM Postęp.

Luma Automation, dobierając odpowiednie podmioty do swojego portfolio, tworzy możliwość rozwoju ekosystemu grupy kapitałowej w oparciu o wzajemne synergie.
FMEA (z ang. Failure Mode and Effect Analysis) jest to metoda, która polega na ustalaniu związków przyczynowo-skutkowych powstawania potencjalnych wad produktu. Głównym celem stosowania analizy FMEA jest systematyczne identyfikowanie potencjalnych wad produktu lub procesu, minimalizacja ich skutku lub całkowite wyeliminowanie.

Z racji, że jako firma możemy pochwalić się certyfikatem IATF 16949, jesteśmy zobowiązani do ciągłego podnoszenia naszych kwalifikacji i dostosowywania się do standardów motoryzacyjnych. W związku z tym, decyzją prezesa Zarządu został powołany Zespół Zadaniowy, którego celem jest „Wdrożenie zmian w metodologii FMEA w firmie” tak, aby dostosować obecne standardy do nowego podręcznika (wydanego w 2019 r) – informuje Piotr Słomiany, lider Zespołu Zadaniowego

Trzy dni szkoleniowe z FMEA, które odbyły się 31 lipca, 5 sierpnia oraz 10 sierpnia są częścią cyklu 12 spotkań z konsultantem z firmy Proqual (pozostałe spotkania odbędą się jedynie z zespołem zadaniowym). W szkoleniu wzięli udział pracownicy ZM Postęp oraz zaproszeni pracownicy Odlewni Kutno i Saga Poland, w sumie 17 osób.

Szkolenie każdego dnia trwało 7 godzin i odbyło się w siedzibie ZM Postęp. Spotkanie wszystkich trzech firm (Odlewnia Kutno, Saga Poland, ZM Postęp) przebiegło w przyjaznej atmosferze, uczestnicy mieli zapewniony posiłek, a przekazany materiał pozwolił na zrozumienie nowego podejścia do FMEA w motoryzacji. Integracja pomiędzy firmami pozwoliła na wzajemne zaznajomienie się z profilami działalności każdej z firm oraz procesami jakimi się zajmują. Po zakończeniu szkolenia ZM Postęp zorganizował wycieczkę po zakładzie dla gości, aby mogli w praktyce zobaczyć profil działalności zakładu.